Po operaci je nutné udržovat ruku v klidu.
Operační ranky by měly být v suchu a čistotě, což je nejlepší prevence infekce. Ruku je vhodné udržovat ve zvýšené poloze na šátku – případně vleže položenou na polštářku. Tento přísný šetřící režim doporučujeme dodržovat 1-2 dny dle pooperačních bolestí.
První pooperační den doporučujeme operační ránu převázat cestou svého
praktického lékaře či spádové chirurgické ambulance. Pokud tato možnost pro vás není dostupná, převaz může být proveden na Neurochirurgické ambulanci KNTB mezi 8:00 – 9:00.
Další pooperační dny ponechte krytí na místě a můžete začít s pozvolnou rehabilitací – postupné rozcvičování prstů, případně přebírání luštěnin a podobné jemné činnosti. Zápěstí samotné ponechte v klidu.
Stehy by měly být vytaženy dle stavu operační rány 8. den po operaci – buď u vašeho praktického lékaře, ve spádové chirurgické ambulanci či na neurochirurgické ambulanci KNTB po předchozí telefonické dohodě. V den vytažení stehů ruku nenamáčejte, následující den již není potřeba ránu sterilně krýt, ruce si můžete běžně umýt dle vašich zvyklostí.
Delší namáčení např. koupání doporučujeme až po zhojení kožního krytu v místě ranek. Plná zátěž operované končetiny je individuální pro každého pacienta. U osob s mírnou pracovní zátěží bez nutností silného stisku či intenzivního zapojení jemné motoriky doporučujeme postupné zatížení během měsíce.
U lidí těžce manuálně pracujících je vhodná plná zátěž dle tolerance pacienta po 1,5 až 2 měsících od operace.
Cviky po operaci karpálního tunelu.